Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   106,74
   % -0,6
   BIST
  • DOLAR
   3,53
   % 0,07
   Dolar
  • EURO
   4,11
   % -0,00
   Euro
  • ALTIN
   141,25
   % 0,00
   AltınAkrep Burcunun Özellikleri Nasıldır

Tarih: 08-10-2015 17:06:41 Güncelleme: 29-10-2015 15:12:41 + -


Akrep burcun insanın temel özellikleri nasıldır,temel karakteristik yapısı nedir,hangi ana burç tandır.


Akrep Burcunun Özellikleri Nasıldır

Akrep Burcu (24 Ekim-22 kasım)

Yıldızınız: Mars ve Plüton

Grubunuz : Su

Burcunuzun  Türü :Durağan

Uğurlu Gününüz : Salı

Uğurlu sayınız:  9

Uğurlu Taşınız:  Topaz

Uğurlu Renginiz : Kırmızı ve Siyah

 Uğurlu Çiçeğniz : Karanfil ve Hanımeli

Uğurlu Kokunuz  : Manolya

Uğurlu Müziğiniz:  Marşlar

 İdealiniz :  Zenginlik

Özelliğiniz : Kendine güven ve marifetlilik

Uygun Partneriniz : Yengeç,kova

Uygun Mesleğiniz : Yöneticilik ve organizatörlük

 Zayıf  Tarafınız : Umursamızlık

Burcunuz Zodyak ın sekizinci Güneş burcudur. Evrenin üreme organlarını ve midesini simgeler. Yönlendiren gezegen ise erkeklik ve mücadeleyi simgeleyen Mars ve yeni gelişimleri simgeleyen Plütondur.

Bu burcunun sembolü akrep olmakla birlikte aslında uçan bir kartalla yerde yürüyen bir akrepdir. Bunun anlamı akrep gibi yerlerde sürüneceğinize bir kartal gibi yükseklerde uçun anlamına gelir. İnce  duygusal yönleri bulunmasına rağmen araştırmacı bir mantıkları vardır. Mantığı duygularının esiri olursa akrep, duygular mantığın iradesinde olura kartal olurlar.Bu durumdan  2 tane gezegeniniz oluyor anlamına gelir, Mars ve Plüton .

Platon ;gizemli şeylere ilgi duymanıza ,peşlerinden koşmanıza altıncı hissinin kuvvetli olmasına ve düşüncelerinizi kolay kolay dile getirmemenizi neden olur.

 Mars ise kuvvet ,cazibe Ataklık, enerji ve acımasızlık verir. Mars aslında koç burcunun yıldızıdır ancak akrepte bulunan özellikleri koçta bulunmaz.

Kendilerine her konuda güvenen, sağlam bir beden ve sağlıklı düşünen kafa yapısına sahiptirler. Bir tilki kadar kurnazdırlar, planlamacılığa doğuştan bir yetenekleri vardır , enerjik ve marifetli dirler.

Akrep burcu insanının içlerinde daima başarıyı yakalayarak zirveye çıkma arzusu vardır. Plüton sayesinde de bu başarıyı yakalamak oldukça kolay olacaktır. Zirve ulaştıklarında kendine yeni bir amaç edinerek başka bir zirveyi zorlayacaklardır. Kısacası başarıyı yakalamaları daha ileri başarıları yakalamak  arzusunu doğuracaktır.

Çözümü zor meselelerin üstesinden kolaylıkla gelebilecek pratik bir zekaya sahiptirler. Başkalarının saatlerce günlerce uğraştıkları ve halledemedikleri sorunları anında çözebilecek bir yapıya sahiptirler ancak yeteneklerini duygularıyla karıştırırlarsa sonuca ulaşmakta zorluk çekerler. İleride neler olabileceğini tahmin etmek konusunda da aşırı yetenekleri vardır. Gelişebilecek olaylar karşısında daha bu olaylar ortaya çıkmadan neler yapılabileceğini tartarlar ve hesaplarlar.

Kendilerine ait sırları vardır. Bazı konulardaki düşüncelerini ve uygulamalarını kimselerin öğrenmesini istemezler. Dostları hakkında tüm gizli bilgileri bilirler  ancak kimse ağzızlarından bir kelime bile alamaz, ondan dolayıdır ki dostları kendine aşırı bir şekilde güvenirler ama onu kızdırmamak için de haklı olsalar bile üstlerine gitmezler.

Maddi çıkarlar konusunda farklılık gösteren düşünceleri vardır.Ne olursa olsun paranın mutlak gerektiğine inanırlar. Zira bilirler ki herkese gerektiği kadar kendisinin de gereksinimi vardır paraya.

 Paranın gücünü iyi bilmelerinden ötürü tasarrufu severler. Ellerinden geldiğince harcamalarına dikkat ederler, başkalarına borç para vermekten kesinlikle hoşlanmazlar. Parasal fırsatları kesinlikle kaçırmazlar sonu maddiyata dayanan tüm ilişkilerinden karlı çıkan taraf kendileri olurlar. Parasal sıkıntılarında bile işlerini devam ettirebilecek bir güce sahiptirler, kafalarına taktıkları bir iş mutlaka çözerler .

Zor işleri severler, işlerinde oldukça başarılıdırlar. Başkalarının akıl vermesine fena halde kızarlar, çalışma şartları ne kadar zor olursa olsun onlar için pek fark etmez,hatta bu zorluklardan  zevkle alırlar.

Dostlarına önem verirler. Onlarla beraber olmaktan  ve sosyal faaliyetlere beraber katılmaktan çok hoşlanırlar.

dostlarıyla aralarında olabilecek iki şeyden hoşlanmazlar, biri borç para istemeleri zira dostlarının arasına paranın girmesinden  yana değildirler ikincisi dostlarının yalan söylemesinden nefret ederler ve böyle dostlarla ilişkilarini hemen keserler. Dostlarına ne kadar güvenirlerse güvensinler kesinlikle düşüncelerini ve kendine saklamış oldukları bazı sırlarını açmazlar.

 Bu onların karakterlerinden olan biri yöndür Eğer bazı şeyleri anlatmış ise bu boş bulunduğu bir anda ya da kafasında başka sorunların olduğu bir döneme denk gelmiş olmasındandır, ileride de bu hareketlerinden ötürü büyük pişmanlık duyarlar. Zira her ne kadar dostunuz olsa bile bir başkasını açığınızı vermiş olursunuz ve bunun ilerde aleyhinize kullanılacağından korkarsınız artık sürekli şüphe ve korku içinde olursunuz.

 Akrep burcu insanının en büyük sıkıntılarından biri de şüphecilik dir, karşısındakilerin bir sözünden davranışından bakışından ve tavırlarından mutlaka bir şey çıkartırlar,bu şüphecilikleri bazen dostlarını sevgilerini kaybetmelerine neden olabilir, aslında bir yerde faydalıdır, şüpheci olmaları ,zira adımlarını daha dikkatli atarlar .

Şüphelerinde doğruluğu yakaladıklarında da bu sefer kindarlık bir ortaya çıkar. Bu gibi durumlar duygusal davrandıklarında ortaya çıkar. Dediğimiz gibi duygusal davrandıklarında tüm insanların kendilerine karşı cephe aldıklarını düşünürler aslında mantıkları ile davrandıklarında bunlara benzer yönleri ortaya çıkmaz tam tersine kendilerine kötülük yapılsa bile intikam duyguları ortaya çıkmaz. Üstelik bu durum karşı tarafın çaresizliği olarak yorumlanır.

Kendilerine ait olan tüm şeyleri çok değer verirler, bunların maddi bir değeri olması gerekmez o eşyaları kendilerinin bir parçası olarak görürler. Maddi durumlarına göre beğendiklerinin tümünü almaya kalkarlar. Kendilerini müzik dinleyerek ve kitap okuyarak dinlendirirler. Dini ve mistik onlara ilgi duyarlar ara sıra şehir hayatından kurtulup doğa ile başbaşa kalmak isterler. Kazanmaktan hoşlandıkları için şanslarını talih oyunlarında deneyebilirler.

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Kişisel Gelişim Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Fas Turizmi ve Fas Resimleri
  Fas Turizmi ve Fas Resimleri
 • Bir Gül Bahçesine Girercesine
  Bir Gül Bahçesine Girercesine
 • Poz veren hayvanlar
  Poz veren hayvanlar
 • Günün Fotoğrafları-Hayatın İçinden
  Günün Fotoğrafları-Hayatın İçinden
 • Halı ve Kilim Motiflerinden Örnekler
  Halı ve Kilim Motiflerinden Örnekler
 • 1932 Yılı Reklamları
  1932 Yılı Reklamları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Dış Ticaret de Teslim Şekilleri
  Dış Ticaret de Teslim Şekilleri
 • Frikik oyunu
  Frikik oyunu
 • Bob Marley,merak etme ,mutlu ol
  Bob Marley,merak etme ,mutlu ol
 • Bob Marley-no woman no cry
  Bob Marley-no woman no cry
 • Kedilerin efendisi
  Kedilerin efendisi
 • Osmangazi köprüsünden geçiş
  Osmangazi köprüsünden geçiş
VİDEO GALERİ
YUKARI